nowe wnętrza

Etapy projektu

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Przygotowujemy dokumentację projektową w takim zakresie, jakim jesteście Państwo zainteresowani. Cały proces projektowania wnętrz składa się z kilku etapów:

SPOTKANIE

Realizacja zlecenia rozpoczyna się od niezobowiązującego spotkania, podczas którego mamy możliwość poznać się i ustalić wstępną koncepcję w jakiej ma być zrealizowana Państwa inwestycja. Określamy potrzeby i oczekiwania względem przyszłego nowego wnętrza (ulubiony styl, kolory, oświetlenie, meble). Ustalamy wysokość budżetu przeznaczanego na remont. Jeśli zdecydują się Państwo na współpracę z nami - uzgadniamy warunki i podpisujemy umowę, w której zostanie sprecyzowanych wiele informacji, np. zakres prac.

INWENTARYZACJA

Kolejnym etapem jest wizyta w miejscu Państwa inwestycji, gdzie dokonujemy pomiaru pomieszczeń oraz sporządzamy dokumentację fotograficzną. W czasie pobytu staramy się pozyskać od Państwa jak najwięcej informacji, ustalamy założenia funkcjonalne do projektu wnętrz (określenie funkcji poszczególnych pomieszczeń, listę elementów, które mają znaleźć się w nowym wnętrzu, itp.).

PROJEKT FUNKCJONALNY

Przygotowujemy kilka wariantów układu funkcjonalnego wnętrza, prezentowanego na rzutach 2D. Omawiamy z Państwem przedstawione koncepcje, wybieramy wspólnie najlepszy wariant.

ARANŻACJA WNĘTRZ

Szczegółowo omawiamy z Państwem preferowaną kolorystykę, klimat wnętrza, wybór odpowiednich mebli, lamp i materiałów wykończeniowych, sprzętu AGD i RTV, podłóg, glazury i terakoty, armatury łazienkowej, itd.

WIZUALIZACJE

Po ustaleniu koncepcji inwestycji przygotowujemy fotorealistyczną wizualizację lub wirtualny spacer po zaprojektowanym wnętrzu. Dzięki temu można na etapie projektu zobaczyć końcowy wygląd wnętrza i dopracować szczegóły, by pomieszczenie spełniało wszystkie wymagania użytkowników.

PROJEKT WYKONAWCZY

Przygotowujemy szczegółowy projekt wykonawczy w postaci rysunków technicznych - zwymiarowanych rzutów, przekrojów, rysunków mebli i innych indywidualnie projektowanych elementów wyposażenia. Dokumentacja ta niezbędna jest do realizacji założeń projektowych. Przygotowujemy również kosztorys, czyli wykaz najważniejszych produktów oraz elementów użytych w projekcie wraz z orientacyjnymi cenami rynkowymi.

NADZÓR

Na życzenie Klienta prowadzimy również nadzór, polegający na kontroli zgodności realizowanego projektu z dokumentacją projektową. Nadzór gwarantuje wykonywanie prac wykończeniowych według planu.